Wrzesień był dla mnie miesiącem największej aktywności przy wykonywaniu zdjęć. Mało tego, wrzesień 2014 mógłby się przyrównać do takich okresów w moim życiu kiedy odbywałem wyprawy fotograficzne i przemierzałem sam, albo z kimś tysiące kilometrów. I niech z jednej strony o skali projektu mówią przejechane 9432 kilometry, odwiedzone 34 miasta we wszystkich 16 województwach całej Polski. Z drugiej 48 niesamowitych sesji fotograficznych.
A sesje spinało jedno hasło: Tato Polski. A więc pokazywałem różne rodziny i zwykłych-niezwykłych ojców, w typowych dla nich sytuacjach. Takich jakie mają zazwyczaj miejsce w ich codziennym życiu, w domu, przy domu, w trakcie wspólnych zajęć, zabawy, czy realizowaniu wspólnych pasji. I cieszy mnie ta różnorodność i dowody na to, że tatowie zajmują się swoimi pociechami, są za nich odpowiedzialni, przekazują swoje pasje i wspólnie nimi żyją.
Całość materiału została przejrzana, wybrano 48 zdjęć, które ukazały się w broszurze.
Wyjątki z treści książeczki:
“Oddaję w Państwa ręce publikację przygotowaną w ramach kampanii społecznej “Tato Polski”, realizowanej przez Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania…
Poprzez tę publikację, w której głos mają mężczyźni dzielący się swoim doświadczeniami w przeżywaniu ojcostwa, chciałabym zachęcić Panów do korzystania z urlopów macierzyńskich, rodzicielskich oraz ojcowskich…”
prof. Małgorzata Fuszara
Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania
Promocja Aktywnego Ojcostwa oraz Urlopów Ojcowskich i Rodzicielskich, wykonana na zlecenie Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie, za pomoc w dotarciu do Tatów, za pokazanie się ze swoimi dziećmi, za wsparcie i zrozumienie, że działałem pod wpływem presji czasu. To była prawdziwa jazda bez trzymanki 🙂
Niektórzy na tych zdjęciach odkryją znajomych 😉
[pp_gallery gallery_id=”3327″]